Providing you the best range of schneider molded case circuit breakers and schneider electric mccb with effective & timely delivery.
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 63A |
| Breaking Capacity | 16kA |
| No. of Poles | 4 Poles |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | Double Pole |
| Rated Current | 65A |
| Breaking Capacity | 10kA |
| Brand | Schneider |
| Voltage | 415V |
| Trip Type | Manual |
| Phase | 3 |
| Material | Porcelain |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 Year |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India