Our product range includes a wide range of medium voltage gas insulated switchgear, vacuum circuit breaker and indoor vcb panel.
₹ 800000 / Set Get Latest Price
| Current Rating | 200A |
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Voltage | Ranges from 3.3 kV to 40.5 kV |
| Rated Continuous Current | Typically ranges from 630A to 5000A |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | 3 |
| Brand | Schneider |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
| Material | Halogens-free plastic materials |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | 3 |
| Rated Current | UP TO 5000A |
| Phase | 3 |
| Brand | Schneider |
| Voltage | UP TO 33 KV |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India