Leading Manufacturer of schneider miniature circuit breaker, compact nsx mccb (molded case circuit breakers), mccb for motor protection and schneider residual current circuit breakers from Indore.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| No.of Poles | Four Pole |
| Rated Current | 63A |
| Brand | Schneider |
| Type | C Curve |
| Breaking Capacity | 10 kA |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | ACTI9 |
| Warranty | 1 Year |
| Degree Of Protection | IP66 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | Four Pole |
| Rated Current | UP TO 630 A |
| Brand | Schneider |
| Certification | IS Certified |
| Voltage | 415V |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Breaking Capacity | 25kA, 36kA & 65kA |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | MCCB |
| Usage | For Motor Protection |
| Voltage | 220V |
| Frequancy | 60Hz |
| Grade | Industrial |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 16A |
| Usage/Application | RCCBs detect earth leakage currents and automatically disconnect the circuit to prevent electric sho |
| Country of Origin | Made in India |
| Sensitivity | Measured in milliamperes (mA), such as 30mA, 100mA, 300mA, and 500mA |
| Rated Current | 25A, 40A, 63A, 100A,125A |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India