₹ 150 / Piece Get Latest Price
| IP Rating | IP42 |
| Brand | L&T |
| Voltage | 240/415V |
| Warranty | 1 Year |
| Model Name/Number | BA10100C |
| Current | 32A |
| Humidity | 85% |
| Phase | Single Phase |
| Part Number | EN/ICE60898-1 |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | PM Series |
| Brand | Schneider Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | 3 |
| Application Type | Industry |
| Display Type | LCD |
| Aux Supply | 45-277 VAC/DC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 111 / Piece Get Latest Price
| No.of Poles | Triple Pole and Neutral |
| Brand | Schneider |
| Type | C Curve |
| Breaking Capacity | 10 kA |
| Certification | IS/IEC60947-2 |
| Rated Current | Up to 120A |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 415 V |
| Phase | 3 PHASE |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Pole | 4 Pole |
| No. of Poles | Double Pole |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
| Rated Current | 63A |
| Brand | Schneider |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Current | 20 A |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India