Manufacturer of a wide range of products which include vacuum interrupters for vcb switchgear, medium voltage vacuum switchgear and medium voltage switchgears.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | 3 |
| Rated Current | 110000 |
| Brand | Schneider |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
| Material | Plastic |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 400A |
| interrupting Rating | The maximum short-circuit current the switchgear can safely interrupt. |
| Number of Poles | Double Pole |
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Voltage | 1 kV to 36 kV. |
₹ 200000 / Unit Get Latest Price
| Rated Current | 1250 A |
| Rated Voltage | 415V |
| Breaking Capacity | 11 kVA |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 Year |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India