Offering you a complete choice of products which include easy pact cvs mccb ( molded case circuit breakers), schneider vacuum circuit breaker, schneider ats22 soft starter and indoor vacuum circuit breaker.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | Four Pole |
| Breaking Capacity | 10kA |
| Rated Current | UP TO 800 |
| Brand | Schneider |
| Voltage | 415V |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Frequency | 60Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 8000 / NOS Get Latest Price
| No. of Poles | 3 |
| Brand | Schneider |
| Rated Current | UP TO 5000A |
| Voltage | UP TO 33 KV |
| Phase | 3 |
Minimum order quantity: 1 NOS
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Power | 220 KW |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220V |
| Frequancy | 60Hz |
| Type | Soft Starters |
| Model Number | ATS22 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Part of Altivar
ATS22 is designed for most infrastructure and industrial applications for better in-class protection function and ease of use.₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Voltage: | Indoor VCBs typically range from 3.3kV to 36kV, but can extend up to 46kV. |
| Rated Current: | They can handle currents from 630A up to 4000A, with some models reaching 5000A |
| Rated Frequency: | Rated Frequency: The standard frequency is usually 50Hz or 60Hz. |
| Operating Mechanism: | They often utilize a spring mechanism for reliable and fast operation. |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India