Providing you the best range of electrical control relay, electric pcc panel, mcc panel, schneider automation panel, plc control panel and single phase control panel with effective & timely delivery.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 12V, 24V, 120V, 230V |
| Current | 12VDC, 24VAC/DC |
| Usage/Application | Electrical Control |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Switching Capacity In Va | milliseconds) |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Degree of Protection | IP45 |
| Operating Voltage | 415V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 20 kVA |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three |
| Power Source | Electric |
| Material | CRC Sheet |
| Voltage | 415V |
| Power | 15kVA |
| Surface Finished | Powder Coated |
| Warranty | 1 Year |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 - Phase |
| Degree of Protection | IP44 |
| Operating Voltage | 415V |
| Rated Current | 32A |
| Ambient Temperature | Upto 60 Degree C |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | ABS Plastic |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Warranty | 1 Year |
| Material | CRC Sheet |
| IP Rating | IP42 |
| Power | 100KW |
| Cable Entry | Bottom |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 400V |
| Power | 5KW |
| Ambient Temperature | Upto 60 Degree C |
| Material | CRC Sheet |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | IP45 |
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Phase | 3 - Phase |
| Voltage | 415V |
| Working Temp | Upto 60 Degree C |
| Type | Medium Voltage |
| Material | CRC Sheet |
| Capacity | 50kVR |
| IP Rating | IP45 |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Copper |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India