We are a leading Manufacturer of air circuit breakers, air circuit breakers (acb) and altivar soft starters from Indore, India.
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 6300A |
| Brand | Schneider |
| Type | ACB |
| No.of Poles | Single Pole |
| Voltage | 415V |
| Warranty | 1 Year |
| Degree Of Protection | IP 45 |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | Up to 6300A |
| Brand | Schneider |
| Certification | IS Certified |
| Breaking Capacity | 65kA |
| No.of Poles | Four Pole |
| Voltage | 415 |
| Phase | 3 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Brand | ABR |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | Compressors |
| Starter Type | Soft |
| Rated Insulation Voltage | 220V |
| Material | Stainless Steel |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India