Providing you the best range of schneider numerical relays, micom overcurrent relay, resin cast current transformer and relay testing and calibration with effective & timely delivery.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Schneider |
| Mounting Type | Panel |
| Type | Current Relay |
| Voltage | 220V |
| Relay Type | Frequency Relay |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 220V |
| Brand | Schneider Electric |
| Coil Type | Latching |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Contact Form | DPDT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Winding Material | Copper |
| Power | 50 kVA |
| Type | Electrical Power |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage Classes | : 25 kVA to 25 MVA, with specific models available up to 12,500 kVA. |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 220V |
| Frequancy | 60Hz |
| Brand | ABR Technical Service |
| Type | Relay Testing And Calibration |
| Material | Stainless Steel |
| Display Type | Digital |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India