Prominent & Leading Manufacturer from Indore, we offer circuit breaker spring charging motor, vacuum circuit breaker panel and split core current transformer.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 110V |
| Power | 250 W |
| Current | 100 mA |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency: 50 | -60 Hz. |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| No. of Poles | 3 |
| Rated Current | UP TO 5000A |
| Brand | Schneider |
| Voltage | UP TO 33 KV |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | 3 |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Power | 11kV |
| Primary Current | 12.5 A |
| Accuracy Class | 0.5 |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Voltage | 220-240 V |
| Phase | Three Phase |
Avinash Sharma (Proprietor)
ABR Technical Service
112, Raja Ram Mohan Roy Complex, M.t.h. Compound, Mahatma Gandhi Marg
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India